قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه » اخبار » هرگز آبمیوه پاکتی ننوشید
آب میوه پاکتی
آب میوه پاکتی

هرگز آبمیوه پاکتی ننوشید

یکی از مواد غذایی که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد انواع آبمیوه ها هستند ،

آب میوه ها را در کل می توان به دو دسته ی صنعتی و خانگی تقسیم کرد.

آبمیوه های خانگی از ارزش غذایی بالایی برخوردار هستند ، اما سوال اینجاست که آیا دیگر آبمیوه ها نیز ارزش غذایی دارند؟ آبمیوه پاکتی

دوباره با نزدیکی تابستان، بازار فروش انواع آب میوه گرم می شود…

چند سالی است که آبمیوه های پاکتی در طرح ها و طعم های مختلف جایگزین آب میوه های خانگی شده اند. هر سال نیز به تعداد آن ها افزوده می شود.

افراد زیادی بدون در نظر گرفتن مضرات این نوشیدنی ها، سهولت و صرفه جویی در زمان را جایگزین سلامت و کیفیت کرده اند.

هیچ می دانید که نوشیدن یک لیوان آب میوه پاکتی چندین برابر بیشتر از یک لیوان نوشابه به بدن شما آسیب می رساند؟

نگران نباشید ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا مضرات آبمیوه های پاکتی را به درستی بشناسید. با ایلیار دات کام همراه باشید.

آب میوه پاکتی
آب میوه پاکتی

۳ دلیل برای عدم خرید آبمیوه های پاکتی

۱ – شکر
درتهیه آبمیوه های صنعتی وجود قسمت کوچکی از پوست میوه در فرایند آبگیری، سبب تلخی می شود.

بنابراین ناچاراً افزودن طعم شیرینی به آب میوه یکی از اصول اولیه است.

این در حالی است که در هر فنجان آب میوه طبیعی حدود ۵ تا ۸ قاشق چای خوری قند میوه یا همان فروکتوز وجود دارد.

فروکتوز با اینکه قند طبیعی است اما مضرات بسیاری همراه دارد.

ازجمله اینکه بدن را دربرابر انسولین مقاوم می کند و به طور قابل توجهی تری گلیسرید که یکی از عوامل خطرناک برای بیماران قلبی می باشد را افزایش می دهد.

همچنین بدن را در معرض بیماری هایی همچون دیابت قرار می دهد.

لطفا شکر نخورید؛ سلول های سرطانی عاشق شکر هستند!

حتما اکنون فکر می کنید که آیا خوردن میوه نیز خطرناک است ؟ خیر

هنگامی که شما میوه می خورید فروکتوز کمتری راجذب می کنید.

چراکه اثرات متابولیک میوه و آبمیوه بسیار متفاوت است.

باخوردن میوه مصرف فیبر، ویتامین، مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان ها کمک می کنند تا جذب و سوخت و ساز در بدن بهتر انجام شود.

۲ – میزان فیبر کمتر
آیا میدانید در یک تکه پرتقال تازه چقدر فیبر وجود دارد؟

حتی پوست پرتقال نیز مزایای بیشماری دارد.

در طی گرفتن آب میوه مقدار بسیاری از بافت میوه از بین می رود.

مثلا در آب سیب ، با کندن پوست سیب مقدار بسیار زیادی فیبر که در پوست این میوه وجود دارد از بین می رود.

حتی اگر شما آب میوه پالپ دار یا همان آب میوه با تکه های میوه را تهیه کنید باز هم جایگزین بافت کامل میوه نخواهد شد.

۳ – اسید زیاد آبمیوه

مقدار قند بسیار بالا در آبمیوه چیزی درحدود نوشابه های گازدار است.

همین قند بالا سبب نابودی تدریجی مینای دندان می گردد که البته این میزان به دلیل باکتری های موجود در میوه حالت اسیدی قوی تری نسبت به نوشابه ایجاد می کند و درصد تخریب آن بیشتر می شود.

باید نوشیدن آبمیوه را قطع کنید!

از خریدن آبمیوه هایی که این همه مضر است خودداری کنید.

با نوشیدن آبمیوه میزان اسید را در بدن خود افزایش داده و خواص میوه را از بین می برید.

شاید آب سبزیجات بدون شکر جایگزین خوبی برای آب میوه باشد.

ولی بهتر است به جای همه این ها خود میوه را مصرف کنید.

آب میوه های بدون افزودنی در صدر هستند
یکی دو سالی می شود که آب میوه هایی با درج عنوان «بدون افزودنی» روی بسته بندی آنها وارد بازار شده اند. بد نیست بدانید در حال حاضر، یکی، دو کارخانه بزرگ تولید انواع آب میوه های صنعتی در ایران وجود دارند که محصولات آنها از نظر کیفیت، عطر و طعم از سایر محصولات بهتر و مردم پسندتر است. معمولا این کارخانه ها به آب میوه های خود افزودنی خاصی اضافه نمی کنند و

اگر شما عبارت «بدون افزودنی» را روی پاکت آب میوه های آنها ببینید، باید به آن عبارت اعتماد کنید و مطمئن باشید که چنین ادعایی بدون نظارت سازمان های ذیربط بر محصول آنها درج نشده است.

این کارخانه های بزرگ و معتبر، حجم بالایی از آب میوه های طبیعی، سالم و استاندارد را در طول سال تهیه می کنند و با بهترین عطر و طعم به دست مشتری می رسانند.

 برخی از آب میوه ها فقط رنگ، اسانس و شکر دارند
به طور کلی، آب میوه هایی که با مارک های نامعتبر در بازار وجود دارند یا عبارت «طبیعی و بدون افزودنی روی آنها درج نشده است»، فرموله هستند یعنی حجم بالایی از آنها را آب، شکر، اسید سیتریک، ویتامین هایی مانند ویتامین C، نگهدارنده و رنگ دهنده های مجاز تشکیل داده است. معمولا خبر چندانی از آب طبیعی و کنسانتره میوه در این محصولات نیست. حتی برخی از این آب میوه ها از رنگ و اسانس در کنار آب و شکر تهیه شده اند و فایده ای که برای بدن ندارند هیچ؛ بلکه مصرف آنها در طولانی مدت برایمان مضر هم خواهد بود.

کارخانه های مطرح هم به آب میوه های ترش، شکر اضافه می کنند
افزودن شکر بیشتر در مورد آب میوه های ترشی مانند آب انار، آلبالو یا زغال اخته اتفاق می افتد. معمولا این کار برای مطلوب و مورد پسندتر شدن آب میوه ها صورت می گیرد. البته در این صورت، حتما روی بسته بندی این محصولات عنوان می شود که شکر هم در ترکیب های آن وجود دارد. افزودن مقداری شکر به این آب میوه ها باعث تعدیل طعمشان می شود و مشکل خاصی برای مصرف کننده ای که دیابت ندارد یا از اضافه وزن و چاقی رنج نمی برد، ایجاد نمی کند.

آب میوه های صنعتی سالم و استاندارد، حاوی نگهدارنده نیستند
استریلیزه و پاستوریزه کردن آب میوه ها و قرار دادن آنها در پاکت های چندلایه مخصوص، اجازه ورود یا رشد هیچ نوع میکروارگانیسمی را درون آنها نمی دهد بنابراین نیازی به استفاده از نگهدارنده ها هنگام تولید آب میوه های صنعتی هم به وجود نمی آید. البته امکان ورود و رشد میکروب ها درون پاکت های آب میوه ای که در آنها باز شده است وجود دارد و به همین دلیل به تمام افراد توصیه می کنیم که آب میوه ها را در مدت کوتاهی پس از باز کردن بسته بندی شان حتما مصرف کنند.

ضمن اینکه اگر در آب میوه را باز کردید، حتما آن را تا پایان زمان مصرف، داخل یخچال نگهداری کنید.

البته آب میوه هایی که درشان باز نشده است را می توان در محیطی خشک و خنک خارج از یخچال هم نگهداری کرد.

ویژگی های یک آب میوه صنعتی سالم و تازه را بشناسید
یک پاکت آب میوه صنعتی سالم و تازه باید از غلظت کافی برخوردار باشد و وقتی که بسته بندی آن را باز می کنید، رنگ، عطر و طعمی شبیه به آب میوه های خانگی را حس کنید. غلظت آب میوه می تواند نشان دهنده سطح بالای کنسانتره میوه در آن باشد. این در حالی است که آب میوه های غیراستاندارد و نامناسب، بسیار رقیق هستند و اصلا هم بوی میوه مورد نظر را نمی دهند. این آب میوه ها بیشتر شبیه به آب و شکر رنگی هستند و به هیچ عنوان خواص یک آب میوه طبیعی را ندارند.

آب میوه های حاوی پالپ (تکه های میوه)، فیبر بیشتری دارند

از نظر تغذیه ای، مصرف آب میوه های پالپ دار نسبت به سایر آب میوه ها بهتر است چون پالپ آب میوه ها سرشار از فیبر و برای بدن و پیشگیری از فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان ها بسیار مفید و موثر هستند.

البته یک آبمیوه خوب، سالم و طبیعی الزاما نباید پالپ داشته باشد همان طور که ما در حال حاضر آب میوه های طبیعی و بدون پالپی را در بازار داریم که تمام ویژگی های یک آبمیوه خوب و مغذی را دارا هستند.

آب میوه پاکتی
آب میوه پاکتی

آب پرتقال پرطرفدارترین آبمیوه در ایران است

ام بی ای نیوز – ۸۴ درصد ایرانی ها اظهار نموده اند در ۱۲ ماه گذشته آبمیوه مصرف کرده اند.
به گزارش “ام بی ای نیوز ” ، در تحقیقات صورت گرفته در خصوص میزان مصرف آبمیوه در میان جامعه شهرنشین کشور،فقط ۸ درصد از این جامعه اعلام کرده اند که مصرف آبمیوه را برای یک بار در روز در سبد غذایی خود قرار می دهند .
در این میان ۴ درصد پرسش شوندگان اظهار نموده اند که بیشتر از یک بار در روز از آبمیوه ها استفاده می کنند و ۲۵ درصد نیز گفته اند در ماه تنها ۲ یا ۳ بار آبمیوه می نوشند.
در این بررسی مشخص شد که از میان مصرف کنندگان آبمیوه ۳۹ درصد از آبمیوه های پاکتی یک بار مصرف استفاده می کنند و ۳۱ درصد نیز آب میو های پاکتی بزرگ را برای مصرف انتخاب می کنند. این گزارش همچنین حاکی است آبمیوهای قوطی ،پاکت آلومینیومی و بطری پلاستیکی به ترتیب ۱۹،۱۸ و ۱۱ درصد بازار مصرف آبمیوه ها را در اختیار داشته و آبمیوه های بطری شیشه ای تنها ۹ درصد بازار مصرف آب میوه ها را بخود اختصاص می دهند .
مصرف آب پرتقال با ۵۳ درصد اقبال پرطرفدارترین طعم در میان آبمیوه هاست. گیلاس،آناناس،هلو،شش میوه نیز با ۲۸،۲۷ ،۲۵ و ۲۰ درصد به ترتیب پر طرفدار ترین طعم ها در میان آب میوه ها بشمار می رود.
سایر طعم ها نیز مانند انار، انبه، سیب، انگور، زرد آلو، توت فرنگی ، گلابی نیز به ترتیب جزو طعم های مورد علاقه مصرف کنندگان آب میوه به شمار می رود.

در اخر من بهتون آبمیوه شادلی و معرفی میکنم

مطلب پیشنهادی

بورس در ایران

بورس چیست؟

تا همین چند سال گذشته بیشتر مردم تنها ترین و بهترین راه سرمایه گذاری را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *