خانه » اخبار » گذاشتن عکس متحرک با بومرنگ اینستاگرام
بومرنگ اینستاگرام
بومرنگ اینستاگرام

گذاشتن عکس متحرک با بومرنگ اینستاگرام

بومرنگ یکی از ویژگی‌های جذاب و سرگرم‌کننده اینستاگرام است که پیش‌تر از این‌ها کاربران می‌توانستند توسط اپلیکیشن مخصوصش تصاویر بومرنگ‌شان را بسازند و در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

شما از دو طریق می توانید ویدیو بومرنگ اینستاگرام بگذارید

 • از طریق استوری در خود برنامه اینستاگرام
 • از برنامه مجزا بومرنگ اینستاگرام

اینستاگرام ویدئوهای بومرنگ را به بخش Stories اضافه کرد

اما اینستاگرام این قابلیت را به بخش استوری خود آورده و کاربران می‌توانند بدون استفاده از هیچ برنامه اضافه دیگر و تنها توسط خود اینستاگرام تصاویر بومرنگ‌شان را توسط استوری ارسال کنند.در ادامه با مجله اینترنتی ایلیار همراه باشید.

تصاویر بومرنگ در واقع تصاویر متحرکی هستند که با تکرار فریم در یک مدت بسیار کوتاه، جلوه زیبایی را ایجاد می‌کنند.

شما می‌توانید به‌طور مستقیم از بومرنگ برای استوری‌های خود استفاده کنید و یا آن‌ را ذخیره و بعدا تبدیل به فایل GIF بکنید.

اگر از طرفداران قابلیت Stories اینستاگرام هستید، به لطف آپدیت اخیر اپلیکیشن حالا به امکانات بیشتری در آن دسترسی خواهید داشت. اینستاگرام ساعاتی پیش از اضافه شدن ویدئوهای اپلیکیشن Boomerang، منشن و لینک به قابلیت های بخش Stories خبر داد.

اگر با اپ بومرنگ کار کرده باشید، حتما می دانید که ویدئوهای آن کلیپ های گیف مانندی هستند که از ردیف شدن تعدادی عکس پشت سر هم تشکیل شده اند.

با بومرنگ می توانید این ویدئوها را هم در حالت عادی و هم در حالت وارونه ساخته و ذخیره کنید.

اینستاگرام در این به روز رسانی حالا قابلیت های این اپلیکیشن مستقل را به بطن Stories آورده، بدین صورت که می توانید در منوی ضبط ویدئو به دکمه جدیدی برای فیلمبرداری در حالت بومرنگ دسترسی داشته باشید.

بومرنگ اینستاگرام
بومرنگ اینستاگرام

ارسال تصاویر بومرنگ در استوری اینستاگرام بسیار ساده بوده و همه کاربران می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. برای انجام این کار مراحلی را که در ادامه توضیح داده‌ایم، به‌ترتیب طی کنید:

 1. اینستاگرام را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید.
 2. با سوایپ رابط اصلی به راست و یا کلیک بر روی افزودن استوری، وارد منوی استوری شوید.
 3. با سوایپ کردن نوار پایینی، به بخش Boomrang بروید.
 4. با کلیک بر روی علامت بی‌نهایت، تصویربرداری خود را آغاز کنید.دقت کنید که تصویربرداری در یک ثانیه انجام خواهد شد.
 1. پس از ثبت تصویر بومرنگ خود می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Your Story آن را به‌عنوان استوری ارسال کنید. امکان استفاده از ابزارهای مختلف مانند قلم و نوشته هم در این قسمت موجود است.
آموزش بومرنگ اینستاگرام
آموزش بومرنگ اینستاگرام

در صورتی که می‌خواهید تصویر بومرنگ خود را ذخیره کنید، بر روی Save کلیک کنید. با این کار تصویر شما به‌صورت یک فایل MP4 ذخیره خواهد شد که اگر آن را در پیام‌رسان تلگرام برای شخصی به صورت بی‌صدا ارسال کنید، به فایل GIF تبدیل خواهد شد.

شما می‌توانید تصویر بومرنگ خود را توسط دوربین اصلی هم بگیرید. علاوه بر این‌ها استفاده از فیلتر‌های چهره هم در این حالت برای‌تان فعال خواهد بود.

نظر شما درباره این قابلیت اینستاگرام چیست؟ آیا شما از آن استفاده می‌کنید؟

بومرنگ اینستاگرام
بومرنگ اینستاگرام

برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang)

برنامه بومرنگ (Boomerang) جدیدترین اپلیکیشن توسعه داده شده توسط تیم اینستاگرام است.

این اپلیکیشن شما را قادر به ساخت ویدیوهای بسیار کوتاه و شبیه به تصاویر گیف (GIF) می‌کند و امکان اشتراک گذاری مستقیم آن‌ها در اینستاگرام و… را فراهم می‌آورد. در این مقاله قصد داریم که به معرفی برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) بپردازیم و نحوه استفاده از آن را به شما آموزش دهیم.

بومرگ برنامه‌ای ساخته شده توسط اینستاگرام، که با آن می‌توانید از لحظه‌های غیرمنتظره ویدئوهای بامزهٔ خیلی کوتاه بسازید. این ویدئوها پشتِ سر هم تکرار می‌شوند.

افراد یا چیزهایی را پیدا کنید که حرکت می‌کنند یا از خود سلفی بگیرید و با زدن یک دکمه، برنامه به صورت انفجاری تعدادی عکس می‌گیرد و آن‌ها را به یک ویدئوی خیلی کوتاه جالب تبدیل می‌کند!

اینستاگرام که هم اکنون توسط فیسبوک خریداری شده یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های موبایلی موجود در زمینه شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. تیم سازنده اینستاگرام تنها به توسعه این اپلیکیشن بسنده نکرده‌اند و گاه به گاه برنامه‌های موبایلی جالب دیگری را هم طراحی و عرضه می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان به اپلیکیشن‌هایی همچون Hyperlapse یا Layout اشاره کرد که هر یک ویژگی‌ها و امکانات خاصی را ارائه می‌کنند و با اپلیکیشن اینستاگرام هم در ارتباط مستقیم هستند.

اما جدیدترین اپلیکیشنی که به تازگی توسط تیم اینستاگرام توسعه داده شده است، بومرنگ (Boomerang) نام دارد. برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) شما را قادر به تولید ویدیوهایی شبیه به تصاویر گیف (GIF) می‌کند. در این ویدیوها یک رخداد اصلی در قالب ۱ ثانیه تعریف می‌شود و به صورت چرخشی یا اصطلاحا لوپ (Loop) پخش می‌گردد. ظاهرا برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) به منظور پاسخگویی به قابلیت “لایو فوتو” یا همان “Live Photo” آیفون‌های اپل ارائه شده است.

ویدیوهایی که به صورت لایو فوتو در آیفون‌های جدید اپل ضبط می‌شوند فرمت اختصاصی دارند که توسط اینستاگرام و فیسبوک قابل شناسایی نیست. این موضوع سبب می‌شود که شما نتوانید به طور مستقیم یک کلیپ لایو فوتو را در اینستاگرام اشتراک گذاری کنید. به منظور اشتراک گذاری این ویدیوها در اینستاگرام یا فیسبوک باید نسبت به تبدیل فرمت آن‌ها اقدام کنیم. پیش از این در مقاله “آموزش تبدیل لایو فوتو آیفون به عکس گیف (Live Photo to GIF)” نحوه انجام این عمل را به شما عزیزان آموزش داده بودیم.

اما برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) این محدودیت را از بین برده است. با استفاده از برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) شما می‌توانید پس از تهیه ویدیوهای کوتاه مد نظرتان آن‌ها را به صورت مستقیم در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیسبوک اشتراک‌گذاری کنید. بنابراین ویدیوهای کوتاه و شبیه به گیف تولید شده توسط برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) با شبکه‌های اجتماعی دیگری سازگاری داشته و برای اشتراک گذاری آن‌ها نیازی به استفاده از برنامه‌های جانبی برای تبدیل فرمت وجود ندارد. دقت داشته باشید که ویدیوهای تهیه شده در برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) مانند تصاویر گیف بدون صدا هستند.

هدف ما در این مقاله معرفی و آموزش نحوه استفاده از برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) است. با توضیحاتی که در بخش فوق ارائه شده در واقع معرفی برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) به پایان رسیده است. بنابراین حال نوبت به آموزش نحوه استفاده از این اپلیکیشن می‌رسد. فراموش نکنید که در صورت وجود هر مشکل یا سوالی می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

اینستاگرام  از سومین اپلیکیشن مستقل خود پس از HyperLapse وLayout رونمایی کرد.

Boomerang نام این اپ جدید است که از طریق آن می توان به آسانی ویدئوهای یک ثانیه ای دارای چرخه بی پایان آفرید؛ کلیپ های کوتاهی که از پشت سر هم قرار دادن پنج عکس متوالی ایجاد می گردند.

اپلیکیشن بومرنگ از رابط کاربری ساده و زیبایی بهره می برد و می تواند به صورت خودکار، تصاویر GIF یک ثانیه ای را به عنوان یک فایل ویدئویی در گالری موبایل شما ذخیره کند. با ورود به اپلیکیشن، بلافاصله صفحه دوربین نمایان می شود تا بدون اتلاف وقت بتوانید فیلمبرداری را آغاز کنید.

پس از اتمام فیلمبرداری، حالا می توانید ویدئوی خروجی را مستقیما در اینستاگرام و فیسبوک برای دوستان خود به اشتراک بگذارید. اپلیکیشن بومرنگ هم اکنون به طور رایگان در دسترس کاربران iOS و اندروید قرار گرفته و برای استفاده از آن احتیاجی به داشتن حساب اینستاگرام یا فیسبوک نیست.

آموزش استفاده از برنامه بومرنگ اینستاگرام(Boomerang)

از آنجایی که در برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) یک سناریوی کوتاه و ۱ ثانیه‌ای به صورت چرخشی یا لوپ پخش می‌شود، باید سناریو مورد نظرتان متحرک باشد.

به عنوان مثال این سناریو می‌تواند ثانیه‌ای از انجام یک حرکت آکروباتیک یا حادثه‌ای خاص باشد.

سناریوی متحرک مورد نظر در ویدیوی نهایی تولید شده توسط برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) به صورت رفت و برگشت پخش می‌شود.

به عنوان مثال تصور کنید که از لحظه باد کردن بادکنک در هان خود یک سناریوی ۱ ثانیه‌ای ساخته‌اید. این سناریو در برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) به شکل باد شدن بادکنک و سپس خالی شدن باد آن و مجدد باد شدن و خالی شدن باد بادکنک نمایش داده می‌شود و این روال به همین صورت طی می‌شود. بنابراین ابتدا سناریوی مورد نظرتان را مشخص کنید و سپس به منظور استفاده از برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) مراحل زیر را طی کنید:

 • پیش از انجام هر عمل باید برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) را دانلود و در گوشی هوشمندتان نصب کنید. این برنامه به صورت رایگان عرضه شده و دارای نسخه‌های آی او اس و اندرویدی است. (برای دانلود می‌توانید به باکس دانلود که در پایین همین مطلب قرار گرفته، مراجعه نمایید.)
 • پس از نصب اپلیکیشن بومرنگ اینستاگرام (Boomerang)، آن را اجرا کنید. به محض اجرای این اپلیکیشن یک محیط بسیار ساده پیش رویتان قرار می‌گیرد و دوربین اصلی دستگاه فعال می‌شود.
 • با استفاده از آیکون موجود در گوشه سمت راست و پایین صفحه می‌توانید نسبت به تغییر دوربین دستگاه از اصلی به سلفی و برعکس اقدام کنید.
 • با استفاده از دکمه لمسی بزرگ موجود در بخش پایین و وسط صفحه نسبت به ضبط سناریوی مورد نظرتان اقدام کنید.
 • سپس اپلیکیشن بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) تصویر متحرک مورد نظر را تنظیم می‌کند و یک پیش نمایش از آن را ارائه خواهد کرد. در این مرحله نسخه‌ای از تصویر متحرک ایجاد شده به صورت اتوماتیک در حافظه داخلی گوشی هوشمندتان ذخیره می‌شود.
 • در نهایت مانند عکس فوق، برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) گزینه‌هایی را به منظور اشتراک‌گذاری مستقیم فایل ویدیویی ضبط شده در اینستاگرام، فیسبوک و… ارائه می‌کند. با لمس گزینه اینستاگرام می‌توانید نسبت به اشتراک گذاری سریع و مستقیم ویدیوی ضبط شده در این شبکه اجتماعی اقدام کنید.

همانطور که مشاهده کردید استفاده از اپلیکیشن بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) بسیار ساده بوده و به هیچ وجه فرآیند پیچیده‌ای را شامل نمی‌شود. رابط کاربری این اپلیکیشن ساده و روان است و بهترین کیفیت ممکن را در اختیارتان قرار می‌دهد.

تنظیمات مخفی بومرنگ ( Boomerang Secret Setting )

برای وارد شدن به تنظیمات مخفی اپلیکیشن بومرنگ کافیست چهار انگشت خود را چندین بار روی صفحه بزنید تا تنظیمات مخفی برنامه بومرنگ ظاهر شود این تنظیمات شامل وضوح تصویر ، انتخاب نوع فایل ارسالی ، میزان فریم ضبط تصاویر و تعداد دفعات تکرار ویدیو می باشد.

ویدیوهای جالبی با هشتگ boomerang# در اینستاگرام اضافه شده.

Boomerang from Instagram

 • قیمت: رایگان
 • سازنده: .Instagram, Inc
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۱۱٫۲ / ۴٫۸ مگابایت

دانلود اپلیکیشن بومرنگ از پلی استور

همانگونه که ملاحظه کردید در این مقاله به معرفی برنامه بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) و آموزش نحوه استفاده از این اپلیکیشن جالب پرداختیم. بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) هم اکنون جدیدترین اپلیکیشنی است که توسط تیم اینستاگرام توسعه داده شده است.

با جستجوی هشتگ boomerang در اینستاگرام می‌توانید به نمونه کلیپ‌های تهیه شده توسط این اپلیکیشن دست پیدا کنید.

چنانچه در رابطه با نحوه استفاده از اپلیکیشن بومرنگ اینستاگرام (Boomerang) سوالی داشتید، می‌توانید از طریق بخش دیدگاه ها زیر همین پست با ما در میان بگذارید

همچنین ببینید

خوابیدن بدون سوتین

خانمها خوابیدن با سوتین یا بدون سوتین ؟

به عقیده ی برخی خوابیدن با سوتین موجب بروز مشکلات و بیماری های جدی برای سینه ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی برداری ممنوع می باشد!