قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه » گالری تصاویر » نکات و ایده های گرفتن جشن تولد
ژست جشن تولد
ژست جشن تولد

نکات و ایده های گرفتن جشن تولد

هفته دیگه تولدمه. تصمیم گرفتم تولد ۲۹ سالگیمو تو طبیعت با عشقم برگزار کنم. من متولد اردیبهشتی ام در مطلب قبلی درباره خصوصیات زن اردیبهشتی صحبت کردیم  . در ادامه با مجله اینترنتی ایلیار همراه باشید

یکی از مراسم و دورهمی هایی که برای همیشه در ذهن همه باقی می مونه، جشن تولد که خاطرات بسیاری رو هم برای میزبان و هم برای مهمون ها رقم می زنه. امروز همه به نوعی دنبال تفاوت در برگزاری مراسم شون و سورپرایز کردن مهمون هاشون هستن.

اگر دنبال مراسمی متفاوت برای برگزاری جشن تولدتون و به یادماندنی تر کردن مراسم تون هستید با مجله اینترنتی ایلیار همراه باشید

تا حالا فکر کردید که برگزاری جشن تولد در دل طبیعت بکر، در هوای آزاد و به دور از ازدحام های شهری تا چه حد می تونه متفاوت و خاطره انگیز باشه؟ تولد شما می تونه میون درختای زیبای جنگل، در اعماق زمین و وسط یه غار بکر، در دل کویر و زیر آسمون پرستاره اش، کنار آبشار با همهمه شنیدنی اش، لب ساحل و در  کنار آتیش، روی قله کوه یا نه، توی یه باغ خصوصی خیلی شیک و مجلسی برگزار بشه.

گرفتن جشن تولد
گرفتن جشن تولد

وسایل مورد نظر برای گرفتن جشن تولد 

  • کیک تولد
  • شمع
  • فشفشه
  • بادکنک معمولی
  • بادکنک هلیومی

تجسم کنید که با گروهی از دوستان و اقوام و افرادی که برای شما مهم هستن و از بودن با اون ها خوشحال می شید، یکی دو روز شاد و فراموش نشدنی رو در یک منطقه زیبا و خوش آب و هوا بگذرونید و از تک تک لحظه های جشن تولدتون لذت ببرید و جالب تر و قشنگ تر اینه که باعث شادی و خوشحالی عزیزان تون هم می شید.

البته این برنامه می تونه در جهت سورپرایز کردن عزیزان تون هم باشه. به این شکل که شما می تونید برای دوست یا یکی از اعضای خانواده یا کسی که برای شما مهمه یه جشن تولد متفاوت بگیرید و خوشحالش کنید.

کی و چه زمانی جشن تولد بگیریم؟

بهترین زمان گرفتن جشن تولد روزهای چهارشنبه و یا پنجشنبه است که بچه ها روز بعد تعطیل هستند و به مدرسه نمی روند .

گرفتن جشن تولد در شب جمعه اصلا خوب نیست چرا که ممکن است تا دیر وقت ادامه یابد و بچه ها صبح شنبه را با خستگی آغاز نمایند.

همچنین معمولا جشن تولدها در شب برگزار می شود و فقط یک سری تولدهای کودکانه که بچه های مهدکودک را دعوت می کنند، در بعد از ظهر برگزار می شود.

جشن تولد
جشن تولد

برای جشن تولد چی بگیریم؟

اگر می خواهید برای کسی که به جشن تولدش دعوت هستید هدیه تهیه کنید ، به سن و جنس و نسبت فامیلی اش با خودتان توجه نمایید. اگر تولد بچه ها می روید، برای باقی بچه های احتمالی هم هدیه های کوچک بگیرید که مجلس را روی سرشان نگذارند.

هرگز پول به جای کادو ندهید زیرا این را می رساند که شما کمترین فکری برای خرید هدیه نکرده اید پس حداقل یک کارت هدیه دهید .

اگر تولد یک پسر بچه می روید برای خودش هدیه بگیرد نه اینکه وسایل خانه کادو ببرید.

جشن تولد
جشن تولد

در جشن تولد موبایل را خاموش کنید

موبایلتان را خاموش کنید و از سر و کله زدن با بچه های کوچک لذت ببرید. باور کنید با خاموش کردن موبایلتان و چند ساعت بی خیال دنیای مجازی و چک کردن لایک هایتان در اینستاگرام شدن چیزی را از دست نمی دهید.

در جشن تولد عکس بیندازید

یکی از بزرگ ترین لذت های جشن تولد، همین قسمت عکس گرفتن است.

با همه دوستان و اقوام عکس بگیرید و الکی کلاس نگذارید .

در عکس گرفتن هر ژست بامزه ای را اجرا کنید اما برای یکدیگر شاخ نگذارید چون خیلی لوس و بی مزه است.

در عکس گرفتن افراط نکنید و اصرار نکنید از من و همسرم عکس بگیرید. گرفتن ۲ عکس کافیست. با هر دوربینی که شده عکس بگیرید .

مسئله دیگر در عکاسی، فراموش نکردن بزرگ ترهاست. فقط با همسن هایتان عکس نگیرید و از همه خیلی محترمانه دعوت کنید تا در عکس ها حضور داشته باشند. غیر از کسانی که با آنها شوخی دارید از باقی افراد حاضر عکس های همین الان یهویی نگیرید. شاید کسی دوست نداشته باشد بدون مقدمه از او عکس بگیرید و بعدا کدورت پیش آید.

ژست عکس تولد
ژست عکس تولد

از جشن تولد فیلم برداری کنید

فیلم برداری نیز مانند عکس گرفتن حس غریب دیگری دارد . پس از کسی بدون هماهنگی فیلم نگیرید و فیلمی بگیرید که خود متولد، کیک، شمع، کادوها و مهمان ها در آن باشند .

شما می توانید با گرفتن یک فیلم خوب خاطرات زیبایی را برای آینده بسازید. 

طرفتان را بشناسید

برای بعضی ها فوت کردن شمع تولد مهم است پس اجازه دهید خودش بعد از کلی آرزو کردن و بستن چشم ها و پرکردن لپ ها با ذوق و شوق شمعش را فوت کند و برای شوخی شمعشان را فوت نکنید.

اگر از شما نیز خواستند همگی شمع تولد را فوت کنید ، این کار را انجام دهید و به فکر غیربهداشتی شدن کیک نباشید.

در جشن تولد آواز بخوانید

همه با هم شعر کلیشه ای «تولد تولد تولدت مبارک …» را تا آخر بخوانید . اصلا قشنگی و بامزگی تولد به همین کارهایش است.

عکس جشن تولد
عکس جشن تولد

باز هم مراعات کنید

بعد از تمام شدن مراسم ، با یک خداحافظی میزبان را خوشحال کنید و دیگر بی خود دو ساعت ننشینید و مهمانی را کش ندهید. اگر تولد ساعت هشت و نیم آغاز شود تا همان ساعت ۱۱ کافی است، چون میزبان هم حتما خسته شده و بهتر است قبل از خواب نیم ساعت آرامش داشته باشد.

در جشن تولد فقط لبخند بزنید

فقط مهمانان نیستند که باید مواردی را رعایت کنند تا تولد هرچه بهتر برگزار شود. میزبان هم می تواند با انجام برخی کارها مثل لبخند زدن و چهره خندانش به بهتر شدن هرچه بیشتر جشن کمک کند.

در مراسم جشن تولد خسیس نباشید

برای هر نفر ۱۰۰ گرم کیک در نظر می گیرند و اگر ۲۰ نفر هستید باید دو کیلو کیک داشته باشید. خساست به خرج ندهید و کیک را طوری سفارش دهید تا اگر مهمانتان شام کمی به امید کیک خورده بود ، موقع تقسیم کردن به اندازه کافی کیک برسد .

زمان جشن تولد را مدیریت کنید

اگر تولد فرزند خردسالتان است ، پروسه فوت کردن شمع و بریدن کیک را عقب نیاندازید زیرا بچه ها بعد از ساعت ۹ خوابشان می گیرد و توانایی آن را دارند تا مجلس را نابود کنند پس تا اخلاقشان خوب است و لبخند به لب دارند، مراسمات را اجرا کنید.

تزیین کنید

برای بهتر شدن تزیینات یک گوشه از خانه را انتخاب کنید و آنجا را به عنوان محل جاری مراسم تزیین کنید تا در فیلم و عکس بهتر شود. اگر بادکنک برای تزئین به کار بردید آنان را بین بچه ها تقسیم کنید قبل از آنکه سر بادکنک دعوایشان شود.

در جشن تولد خوش اخلاق باشید

لبخندتان را تا آخر مجلس حفظ کنید و خوش اخلاق باشید . اگر در مراسم چای روی فرش ریخت و یا بچه ها روی مبل ها راه رفتند خونسردیتان را حفظ کنید ، اگر می خواهید به خاطر این چیزها بد اخلاقی کنید اصلا تولد نگیرید.

برای جشن تولد شام سبک آماده کنید

اگر در نظر داشتید به مهمانانتان شام نیز بدهید ، یک شام سبک آماده کنید که نیاز به سفره انداختن نداشته باشد چون معمولا کیک و شیرینی و میوه و شکلات و لبو و ذرت بوداده نیز هست پس بهتر است یک ساندویچ کوچک برای شام در نظر بگیرید.

ژست جشن تولد
ژست جشن تولد

ژست عکس تولد

ژست عکس تولد بیشتر برای کودکان به کار می رود و بیشتر در این سنین دیده می شود اما این ژست ها میتواند جشن تولد افراد بزرگسال نیز استفاده شود و بسیار جذاب و جدید باشد. استفاده از ژست عکاسی کاری آسان است و با استفاده از ایده های مختلف می توانید ژست های جدید در عکس داشته باشید.

در گرفتن عکس توجه به برخی از نکات باعث می شود تا عکس شما برای مخاطب دیدنی تر باشد استفاده از ژست ها و فیگورهای جدید می تواند تصویر ثبت شده را با جلوه ای بیشتر نمایان کند در بیشتر جشن های تولد شما با ژست عکس تولد می توانید این لحظه زیبا را به طور ویژه ثبت کیند.

عکس های خاطرات زیادی را در دوران مختلف برای ما زنده می کنند با ثبت بهترین لحظات زندگی می توان در آینده ای نه چندان دور این خاطرات را مرور کرد و از داشتن چنین لحظاتی شاد بود.

امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد گرفتن  به شما دهیم. نظرات و تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

مطلب پیشنهادی

تابلو فرش

جدیدترین مدل تابلو فرش

جدیدترین مدل تابلو فرش در بخش های قبلی سایت ایلیار به معرفی مدل مبل راحتی، مدل مبل راحتی الو مدل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *