قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه » اخبار » ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

یکی از دوستام تصمیم گرفته که دانشگاه بره و از من خواست که بهش اطلاعاتی در این رابطه بدم و کمکش کنم من بهش دانشگاه علمی کاربردی و پیشنهاد کردم پس اگه شما هم دنبال ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه بدون کنکور هستید. در ادامه با مجله اینترنتی ایلیار همراه باشید

دانشگاه جامع علمی کاربردی مانند همه دانشگاههای رسمی کشور زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است که مدرک آن معتبر و قابل ترجمه و ارائه به سایر دانشگاههای داخل و خارج از کشور است و حتی امتیازاتی بر سایر دانشگاهها دارد.

کسانی که می خواهند با استفاده از اعتبار مدرک تحصیلی به ارتقاء شغلی برسند معمولا این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند ، هم چنین تنوع رشته در این دانشگاه نیز یکی از دلایل ترغیب داوطلبان به این دانشگاه می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی از افرادی که دارای مدرک دیپلم دبیرستان و یا هنرستان می باشند در ۴ گروه صنعت ، مدیریت و خدمات ، کشاورزی و فرهنگ و هنر ثبت نام به عمل می آورند. طبق روال هر سال دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر و بهمن به صورت بدون آزمون و صرفا با استفاده از سوابق تحصیلی و شرط معدل در مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

آگاهی از سیستم آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای داوطلبانی که خواستار ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه هستند ، بسیار حائز اهمیت است ، اما از دانشگاه علمی کاربردی چه می دانید؟ دانشگاه علمی کاربردی با هدف افزایش سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ ای دانش‌ آموختگان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی می‌باشند در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته ایجاد شده است.

دانشگاه علمی کاربردی هر ساله به صورت بدون کنکور در دو نوبت مهر و بهمن از دانشجویان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد. 

در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی نیز باید بگوییم که با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی تحت نظارت وزارت علوم می باشد ، بنابراین مدارک ارائه شده از این دانشگاه به دانشجویان کاملا معتبر و قابل استفاده در سایر ارگان ها و سازمان ها خواهد بود.

هیچ گونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی (آخرین مدرک فارغ التحصیلی) برای داوطلبان در دانشگاه علمی کاربردی وجود نخواهد داشت.

امتیازات دانشگاه جامع علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور مقطع کاردانی در دانشگاههای علمی کاربردی فقط با دیپلم است و نیازی به دوره پیش دانشگاهی نیست بنابراین دانشجویان علمی-کاربردی یکسال زودتر به دانشگاه وارد و تبعاً یکسال زودتر فارغ التحصیل می‌شوند.

نکته قابل توجه در مورد این دانشگاه این است که دارای عدم محدودیت برای تغییر رشته می باشد. این امر به این معنی است که مثلا اگر دیپلم داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل آن در دانشگاه علمی کاربردی را دارد هم خوانی نداشته باشد. یا به عبارت دیگر غیر مرتبط با رشته قبلی داوطلب است. داوطلب می تواند بدون نگرانی و مشکلی در هر رشته ای که در لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی آمده است تحصیل کند.

بنابراین هیچ محدودیتی در انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی وجود نداشته و کلیه افرادی که در رشته های مختلف دیپلم گرفته اند می توانند در کلیه رشته های دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند.

مزیت دیگری که دانشگاه علمی کاربردی دارد این است که این دانشگاه نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارد. از این رو داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی را نیز دارا نمی باشند اجازه تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را دارا می باشند. البته اگر شما  مدرک پیش دانشگاهی را دارا می باشید به شما توصیه میکنیم حتی الامکان در دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کنید. چون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی فقط به مدرک پیش دانشگاهی نیاز دارد. بنابراین ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بوده و طول سنوات تحصیل در این مقطع دانشگاهی ۴ – ۵ ترم (۲ تا ۲٫۵ سال) می باشد. شهریه دانشگاه علمی کاربردی هر ترم در مقطع کاردانی بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.

چون رشته‌ها، کاربردی و مهارتی است پس در طول مدت تحصیل با بازار کار آشنا می‌‌شوند و پس از فارغ التحصیلی امکان اشتغال آنان بیشتر است.

معافیت تحصیلی نظام وظیفه عمومی برای آقایان

پایین بودن شهریه نسبت به سایر دانشگاه ها

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور می باشد و داوطلبان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارند.

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی در ۴ نظام آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی ، کشاورزی ، صنعت و فرهنگ و هنر ارائه می شوند و لیست تمامی این رشته ها در دفترچه راهنمای ثبت نام علمی کاربردی قرار داده شده است.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه صورت می پذیرد و چند روز قبل از شروع ثبت نام برای هر یک از دوره ها ، دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود.

برای هریک از مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ، دفترچه ثبت نام جداگانه منتشر می شود.

کنکور دانشگاه علمی کاربردی
کنکور دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد و داوطلبان در صورتی که همه ی شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام را داشته باشند ، مجاز به ثبت نام می باشند.

شرایط عمومی

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی که در ادامه ذکر می شود برای داوطلبانی که قصد تحصیل در هر یک از مقاطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته را دارند یکسان بوده و بهره مندی از این شرایط برای همه متقاضیان الزامی می باشد.

 • اعتقاد کامل داشتن به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • پایبندی به احکام عملی اسلام (انجام واجبات و دوری از محرمات)
 • عداوت نداشتن با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • متناسب بودن وضعیت جسمی داوطلب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • شهرت نداشتن به انجام کارهای غیراخلاقی در طول دوران تحصیلی یا شغلی
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران
دانشگاه علمی کاربردی
دانشگاه علمی کاربردی

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

مقطع کاردانی در واقع همان فوق دیپلم است که تمام افرادی که دارای مدرک دیپلم در تمام  رشته ها از جمله ریاضی، تجربی، انسانی، فنی حرفه ای و کاردانش می باشند. می توانند در دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی ثبت نام نمایند.

 • داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید در یکی از رشته های فنی و حرفه ای ، کاردانش و نظری و یا داشتن دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (۴ ساله و یا ۶ ساله نظری و فنی حرفه ای)
 • برخورداری از شرایط اعلام شده توسط دانشگاه مورد نظر

– شرایط هر یک از مراکز آموزش علمی کاربردی در دفترچه ثبت نامی بیان می شود و داوطلبان می بایست پس از مطالعه آن و در صورت بهره مندی از شرایط مورد نظر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

 • داشتن توانایی های جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • داوطلبان آقا باید شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیفه عمومی را داشته باشند.

دارا بودن مدرک دیپلم (برای ثبت نام دوره کاردانی) و مدرک کاردانی (برای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته) از شرایط اصلی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ۹۸ برای مقطع کاردانی ( فوق دیپلم ) بر اساس معدل کل دیپلم و نیازی به ارائه گواهی پیش دانشگاهی نیست .

داوطلبان شاغل می توانند با ارائه یک نامه اشتغال به کار از محل کار خود از سهمیه شاغل استفاده کنند . متقاضیانی که از این سهمیه بهره مند می شوند مجاز به انتخاب رشته فقط از یک زیر گروه و مرتبط با کار خود بر اساس تعریف شغل مندرج در جدول شماره ۶ دفترچه هستند

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 

اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارید در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی لازم است به اطلاعتان برسانیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی طبق روال هرساله به صورت بدون کنکور در ۲ نوبت مهر و بهمن ماه به داوطلبان فرصت می دهد تا اقدامات لازم را جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی انجام دهند.

بنابراین داوطلبان ورودی مهر ماه می بایست درمرداد ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند و همچنین داوطلبان ورودی نیمسال دوم نیز باید در اواخر بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

متقاضیان در صورتی مجاز به تحصیل در مقطع کاردانی این دانشگاه هستند که مدارکی را که در ادامه خواهیم گفت دریافت نموده باشند. همچنین لازم است گفته شود که داوطلبان رشته های نظری (ریاضی ، انسانی و تجربی) نیازی به ارائه مدرک پیش دانشگاهی نخواهد داشت.

 1.  دیپلم چهار ساله نظام قدیم
 2. دیپلم سه ساله نظام جدید
 3. دیپلم جدید فنی حرفه ای و یا کاردانش

در خصوص نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور کاردانی باید بگوییم که ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را دریافت نموده و پس از مطالعه کامل دفترچه ، وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و کارت اعتباری مورد نظر را به صورت اینترنتی و با مبلغ ۲۲ هزار تومان خریداری کنید. پس از خرید کارت و دریافت شماره سریال کارت اعتباری از منوی اصلی صفحه سازمان سنجش گزینه علمی کاربردی را انتخاب کنید و اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند ثبت نام را انجام دهید.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 

داوطلبانی مجاز به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می باشند که مدرک فوق دیپلم (مدرک کاردانی) خود را دریافت نموده باشند. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن به صورت بدون کنکور از متقاضیان ثبت نام به عمل می آورد. افراد با در نظر داشتن شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی می توانند در دو نوبت مهر و بهمن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای نوبت مهر ، مرداد ماه و زمان ثبت نام برای نیمسال دوم تحصیلی ، اواخر بهمن ماه خواهد بود. متقاضیان جهت ثبت نام ابتدا می بایست از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی آگاهی پیدا کنند در زمان مشخص شده به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و پس از خرید کارت اعتباری مورد نظر به مبلغ ۲۲ هزار تومان ، اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 

دارا بودن مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم ، مدرک دیپلم رشته های نظری نظام جدید و مدرک دیپلم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش ،شرایط ثبت نام علمی کاربردی دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی می باشد. ولی شرکت در مقطع کارشناسی ناپیوسته ، فقط نیازمند ارائه مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشد.

داوطلبان می توانند بدون داشتن هیچ گونه محدودیتی ، در رشته ای متجانس با رشته تحصیلی خود ثبت نام کنند. از جمله سایر مدارک ثبت نام علمی کاربردی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ، به شرح جدول زیر می باشد:

مقطع کاردانی مقطع کارشناسی
اصل مدرک دیپلم اصل کارت ملی و شناسنامه

۶ قطعه عکس ۴*۳

کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی

گواهی اشتغال به کار

کپی صفحه اول دفترچه بیمه

آخرین فیش حقوقی با حکم کارگزینی

اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانیاصل کارت ملی و شناسنامه

۶ قطعه عکس ۴*۳

کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی

گواهی اشتغال به کار

آخرین فیش حقوقی یا حکم کارگزینی

تقریبا سه هفته پس از ثبت نام ، زمان اعلام نتایج بدون کنکور علمی کاربردی می باشد و در صورتی که داوطلبان در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شده باشند ، می توانند با به همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردیبرای ثبت نام حضوری اقدام کنند.

اما داوطلبانی که در هیچ یک از رشته های انتخابی خود پذیرفته نشده اند ، می توانند با شرکت در تکمیل ظرفیت علمی کاربردی شانس خود را مجددا برای پذیرش در رشته مورد علاقه امتحان کنند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور 
مدارک ثبت نام بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی علمی کاربردی بهمن ۹۸

رشته هایی که در ادامه این مطلب ذکر نموده ایم به عنوان رشنه های اصلی شناخته شده است ، شما می توانید برای اطلاع از گرایش های این رشته ها به دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی علمی کابردی مراجعه کنید.

لیست رشته های مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی
ردیف عنوان رشته ردیف عنوان رشته
۱ کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) کاردانی فنی اویونیک هواپیما ۵۰ کاردانی فنی کنترل کیفیت خودرو
۲ کاردانی حرفه ای حقوق ۵۱ کاردانی فنی صنایع چاپ – ماشین آلات
۳ کاردانی حرفه ای اصلاح و تربیت ۵۲ کاردانی فنی تعمیر و نگهداری هواپیما
۴ کاردانی حرفه ای خدمات سلامت ۵۳ کاردانی فنی تجهیزات و ماشین آلات بنادر
۵ کاردانی حرفه ای حفاظت اطلاعات سیاسی و نظامی ۵۴ کاردانی فنی ابزار دقیق
۶ کاردانی حرفه ای عملیات مرزبانی ۵۵ کاردانی فنی متالورژی
۷ کاردانی حرفه ای امور بانکی ۵۶ کاردانی فنی طلا و جواهر – ورقکاری
۸ کاردانی حرفه ای امور بیمه ۵۷ کاردانی فنی جوشکاری
۹ کاردانی حرفه ای بازاریابی ۵۸ کاردانی فنی سیستم های ارتباط و ناوبری هوایی بالگرد
۱۰ کاردانی حرفه ای حسابداری ۵۹ کاردانی فنی الکترونیک صنعتی
۱۱ کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار ۶۰ کاردانی فنی مخابرات
۱۲ کاردانی حرفه ای تربیت بدنی ۶۱ کاردانی فنی کنترل
۱۳ کاردانی حرفه ای تبلیغات ۶۲ کاردانی فنی برق
۱۴ کاردانی حرفه ای روابط عمومی ۶۳ کاردانی حرفه ای هنرهای نمایشی
۱۵ کاردانی حرفه ای خبرنگاری ۶۴ کاردانی حرفه ای موسیقی
۱۶ کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی ۶۵ کاردانی حرفه ای سینما
۱۷ کاردانی حرفه ای مترجمی زبان فرانسوی ۶۶ کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی
۱۸ کاردانی فنی کنترل کیفیت قطعات مکانیکی ۶۷ کاردانی فنی نگهداری و تعمیرات
۱۹ کاردانی فنی مکانیک ۶۸ کاردانی فنی نگهداری و تعمیر بالگرد
۲۰ کاردانی فنی مکانیک مترو ۶۹ کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری
۲۱ کاردانی فنی مکانیک – پمپ و کمپرسور ۷۰ کاردانی فنی فناوری اطلاعات
۲۲ کاردانی فنی بازی سازی رایانه ای ۷۱ کاردانی فنی کامپیوتر – سیستم های کامپیوتری
۲۳ کاردانی فنی بهره برداری راه آهن ۷۲ کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری
۲۴ کاردانی فنی شهرسازی ۷۳ کاردانی فنی استخراج و فرآوری قیر طبیعی
۲۵ کاردانی فنی عمران ۷۴ کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
۲۶ کاردانی فنی عمران – راهداری ۷۵ کاردانی فنی ایمنی مترو
۲۷ کاردانی فنی معماری ۷۶ کاردانی فنی ایمنی پرواز و زمینی بالگرد
۲۸ کاردانی فنی عمران – بتن ۷۷ کاردانی فنی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در معادن
۲۹ کاردانی فنی نقشه برداری کارگاهی ۷۸ کاردانی فنی تجهیزات پزشکی اتاق عمل
۳۰ کاردانی فنی ممیزی انرژی ۷۹ کاردانی فنی تجهیزات پزشکی – تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی
۳۱ کاردانی فنی صنایع سرامیک ۸۰ کاردانی فنی تجهیزات پزشکی – تجهیزات کنترل عفونی و استریلیزاسیون
۳۲ کاردانی فنی صنایع سیمان – کنترل کیفیت ۸۱ کاردانی فنی صنایع دارویی – کنترل کیفیت
۳۳ کاردانی فنی معدن ۸۲ کاردانی فنی لجستیک و تامین قطعات خودرو
۳۴ کاردانی فنی معدن – حفاری ۸۳ کاردانی فنی پلیمر – قطعات پالستیک، الستیک و تزئینی خودرو
۳۵ کاردانی حرفه ای امور دفتری ۸۴ کاردانی فنی پلیمر – قطعات کامپوزیتی و فومی خودرو
۳۶ کاردانی حرفه ای امور ثبت احوال ۸۵ کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی
۳۷ کاردانی حرفه ای مدیریت ۸۶ کاردانی فنی صنایع شیمیایی
۳۸ کاردانی حرفه ای خدمات مشترکین صنعت آب و برق ۸۷ کاردانی فنی صنایع الستیک
۳۹ کاردانی حرفه ای خدمات پس از فروش خودرو ۸۸ کاردانی فنی نفت – عملیات تولید و فرآورش
۴۰ کاردانی حرفه ای بازرگانی – مشاوره حقوقی اصناف ۸۹ کاردانی فنی تصفیه آب و پساب صنایع غذایی
۴۱ کاردانی حرفه ای ایمنی و بهداشت واحدهای صنفی ۹۰ کاردانی فنی صنایع شیمیایی – خط تولید کلر آلکالی
۴۲ کاردانی حرفه ای امور تعاون ۹۱ کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – غذایی
۴۳ کاردانی فنی صنایع غذایی ۹۲ کاردانی فنی صنایع غذایی
۴۴ کاردانی حرفه ای بهداشت آبزیان ۹۳ کاردانی فنی کنترل کیفیت مواد غذایی
۴۵ کاردانی فنی دامپروری ۹۴ کاردانی فنی صنایع چوب – تولید مبلمان
۴۶ کاردانی حرفه ای علوم آزمایشگاهی دامپزشکی ۹۵ کاردانی فنی صنایع نساجی
۴۷ کاردانی حرفه ای بهداشت یاری دامپزشکی ۹۶ کاردانی فنی منابع طبیعی – جنگلداری
۴۸ کاردانی فنی گیاه پزشکی ۹۷ کاردانی فنی امور زراعی – تولیدات زراعی
۴۹ کاردانی فنی باغبانی – تولید و پرورش نهال ۹۸ کاردانی فنی باغبانی
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

آیا مدرک ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی معتبر است؟

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری است , تمامی ضوابط و مقررات آموزشی آن مطابق با چهارچوب های و قوانین آن وزارتخانه بوده مدرک تحصیلی آن نیز از سوی آن وزاتخانه صادر می کردد .بنا بر این اعتبار مدارک اخذ شده از این دانشگاه برای ادامه تحصیل و سایر موارد مانند دانشگاه های دیگر وزارت علوم می باشد.

فرم پیش نویس ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی- مقطع کاردانی

فرم ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی
فرم ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

ممنون که با ایلیار دات کام همراه بودید!

مطلب پیشنهادی

افزایش امنیت وردپرس

بالا بردن امنیت وردپرس با افزونه Wordfenece

اگر مدیر یک سایت وردپرسی هستید بهتون توصیه میکنم حتما افزونه امنیتی وردپرسی را نصب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *