قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه » اخبار » آموزش ویژگی محصولات در ووکامرس
ویژگی محصولات در ووکامرس
ویژگی محصولات در ووکامرس

آموزش ویژگی محصولات در ووکامرس

بعضی وقت ها از یک محصول چند رنگ داریم که قیمتشون با هم فرق میکند. حال برای فروش آن محصول با رنگ ها مختلف در ووکامرس کافیه این مقاله رو مطالعه کنید. در این مقاله نحوه انتخاب رنگ محصول در ووکامرس به صورت کامل آموزش میدهیم و میگم چطور از یک محصول با رنگ های مختلف برای فروش در ووکامرس قرار دهید. در ادامه با مجله اینترنتی ایلیار همراه باشید

تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس

کار سختی نیست! کافی‌ست چند نمونه از محصول خود را برای انتخاب مشتری قرار دهید. تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس می‌تواند در رنگ، اندازه، مدل و… باشد. مثلا در یک فروشگاه لباس می‌توانید رنگ‌بندی، سایزبندی، طرح‌های متفاوت و امثال این‌ها را برای انتخاب مشتری قرار دهید. زمانی که مشتری شما احساس کند دستش باز در انتخاب باز است، مطمئنا رضایت خاصی از شما احساس می‌کند.

در محصولات مختلف فروشگاه های اینترنتی، هر محصول دارای اندازه ها و رنگ بندی های مختلفی می‌باشد که به همین منظور نیاز به امکانی است که به وسیله آن بتوان برای محصولات خود اندازه ها و رنگ بندی های خاصی را انتخاب کرد. همچنین با تغییر رنگ و اندازه محصولات، قیمت هر کدام تغییر کرده و نیازمند درج قیمت خاص آن اندازه و رنگ می‌باشد.

در این راستا فروشگاه های اینترنتی برای هر کدام از محصولات خود اندازه ها، رنگ بندی ها و موارد مشابه دیگر را درج کرده و از این طریق، قدرت انتخاب بهتری را در اختیار مشتریان قرار خواهند داد. این ویژگی به مشتری این امکان را می‌دهد تا بتواند رنگ محصول خود را انتخاب کرده و مشاهده کند. مشتری می‌تواند با انتخاب رنگ و اندازه محصول مورد نظر، قیمت نهایی را مشاهده کرده و سفارش خود را نهایی کند.

نکته مهم: بعضی ها در بخش نظرات درخواست افزونه انتخاب رنگ محصول در ووکامرس را داده بودند.

هیچ افزونه برای این کار وجود ندارد و لازم به استفاده از افزونه انتخاب رنگ محصول در ووکامرس ندارید چون خود ووکامرس، از این قابلیت پشتیبانی میکند. کافیه فقط تنظیمات آن را انجام دهید.

انتخاب رنگ محصول در ووکامرس

برای این کار کافیه مثل بقیه محصولات که در ووکامرس اضافه کنید محصول مورد نظر رو اضافه کنید.

بعد از اینکه تمام اطلاعات و توضیحات محصول مورد نظر رو اضافه کردید از بخش جعبه اطلاعات محصول، نوع محصول را روی محصول متغیر قرار دهید 

محصول متغیر
محصول متغیر

بعد از اینکه نوع محصول رو، روی محصول متغیر قرار دادید باید برای محصول ویژگی تعریف کنید. (مثلا میخواید از یک مدل ساعت، سه رنگش رو به فروش برسوند- پس باید ویژگی رنگ رو تعریف کنید) این مطلب رو پیش نویس کنید تا اطلاعات شما حفظ شود تا وقتی که ویژگی تعریف میکنیم و دوباره به این صفحه بر میگردیم.

برای تعریف ویژگی باید از منوی محصولات، گزینه ویژگی ها رو کلیک کنید

ویژگی محصول
ویژگی محصول

در صفحه ویژگی، باید ویژگی رنگ رو تعریف کنیم در اینجا ما میخواهیم سه رنگ برای این محصول که میخواهیم بفروشیم تعریف کنیم. پس ابتدا ویژگی رنگ رو تعریف میکنیم و بعد سه مقدار به آن میدهیم. اضافه کردن ویژگی هم اصلا کاری ندارد، کافیه نام و نامک رو وارد کنید

– نام: برای ویژگی یک نام انتخاب کنید. باید اینجا بزنید رنگ
۲-نامک: در این بخش باید یک نامک در نظر بگیرید که بهتر است به انگلیسی باشد. باید بزنید color
۳- افزودن ویژگی: بعد از وارد کردن نام و نامک روی افزودن ویژگی کلیک کنید تا ویژگی اضافه شود.

بعد از اینکه ویژگی رنگ رو اضافه کردید باید به این ویژگی مقدار دهید..(در اینجا ما مثلا سه رنگ داریم و باید به این ویژگی سه مقدار دهیم) کافیه روی گزینه پیکربندی شرایط و مقررات کلیک کنید 

وقتی روی پیکربندی شرایط و مقررات کلیک میکنید صفحه اضافه کردن شرط ها باز می شود

۱- نام: در این بخش باید مقدار رو وارد کنید. مثلا اولین مقدار، رنگ قرمز است.
۲- نامک: در این بخش باید نامک برای شرط بنویسید بهتر است که انگلیسی باشد.
۳- افزودن رنگ جدید: چون اسم ویژگی ما رنگ است وسط افزودن و جدید اسم ویژگی رو میاورد. و برای اضافه شدن رنگ باید افزودن رنگ جدید رو بزنید تا رنگ مورد نظر اضافه شود.

در ادامه آموزش انتخاب رنگ محصول در ووکامرس ، ما سه رنگ آبی، قرمز و سیاه رو اضافه کردیم اگر شما خواستید میتوانید هر رنگی که لازم دارید رو اضافه کنید. حالا دوباره به صفحه محصول بر میگردیم و به سراغ جعبه اطلاعات محصول میرویم در این جعبه به تب ویژگی ها میرویم و از منوی آن ویژگی رنگ رو انتخاب میکنیم و روی دکمه افزودن کلیک می کنیم مانند تصویر زیر: (چون در بخش ویژگی ها، ویژگی رنگ رو اضافه کردیم در این بخش ویژگی رنگ اضافه شده است)

بعد از افزودن ویژگی باید از بخش مقدارها، رنگ های مورد نظر رو انتخاب کنید مانند تصویر زیر: (ما سه رنگ تعریف کردیم حال این سه رنگ در بخش ویژگی نمایان شدند)

بعد از اینکه مقدارها رو انتخاب کردید باید تیک گزینه استفاده برای متغیرها رو بزنید تا از این ویژگی در بخش متغیرها استفاده کنیم.

محصول متغیر ووکامرس
محصول متغیر ووکامرس

حال باید این تنظیمات رو ذخیره کنید. کافیه روی گزینه ذخیره ویژگی ها کلیک کنید تا این تنظیمات ذخیره شود.

تب تغییرات

حالا که صفت های دلخواه خود را به محصول اضافه کردیم، نوبت آن رسیده که به تب تغییرات برویم و از صفت های موجود، جهت اعمال تغییر در محصول استفاده کنیم.

در ادامه آموزش انتخاب رنگ محصول در ووکامرس ، کارمون با تب ویژگی ها تموم شد به سراغ تب متغیرها می رویم. در این تب باید از ویژگی های که قبلا اضافه کردیم متغیر بسازیم. کافیه وارد تب متغیر شوم و از بالا ساخت متغیرها از همه ویژگی ها رو کلیک کنید و دکمه برو رو بزنید 

بعد از اینکه دکمه برو رو زدید، ویژگی ها اضافه شد

خب الان ما ویژگی رنگ ها رو اضافه کردیم باید برای هر کدوم قیمت در نظر بگیریم کافیه رو فلش سمت چپ کلیک کنید تا صفحه رنگ مورد نظر باز شود

۱- آیکن: در این بخش میتوانید برای رنگ آبی این محصول عکس انتخاب کنید. بهتره رنگ محصولی که آبی رنگ است را وارد کنید.
۲- فعال شده: یعنی شما این محصول با این رنگ رو فعال کرده اید. برای فعال سازی یا غیر فعال کردن از این گزینه استفاده کنید.
۳- دانلودی: اگر محصول دانلودی است میتوانید از این گزینه استفاده کنید. چون اینجا محصول ما ساعت است نیاز به تیک این گزینه نیست.
۴- مجازی: اگر محصول شما احتیاج به ارسال پستی نداشته باشد این گزینه رو فعال میکنید. یعنی این محصول مجازی است.
۵- مدیریت موجودی انبار: اگر تیک این گزینه رو بزنید دو فیلد دیگر اضافه می شود برای مدیریت انبار
۶- شناسه محصول: این بخش مربوط به شناسه محصول یا همون SKU است. پیشنهاد میکنم مقاله شناسه sku محصول را مطالعه کنید.
۷- قیمت محصول: در این بخش قیمت این محصول رو وارد میکنید. (معمولا قیمت محصولات با رنگ های مختلف، متفاوت است)
۸- قیمت فروش فوق العاده: اگر خواستید این محصول رو در حالت فروش فوق العاده قرار دهید کافیه قیمت رو وارد کنید و اگر خواستید زمان مشخص کنید کافیه روی گزینه زمان بندی فروش کلیک کنید.
۹- وضعیت موجودی در انبار: از طریق این گزینه میتوانید وضعیت محصول در انبار رو تغییر دهید آیا محصول موجود هست یا نه، یا اصلا در حال پیش خرید باشد.
۱۰- وزن: در این بخش میتوانید وزن محصول را وارد کنید که بر اساس کیلو گرم مشخص می شود.
۱۱- ابعاد: در این بخش میتوانید طول، عرض و ارتفاع محصول رو مشخص کنید.
۱۲- کلاس ارسال: اگر در بخش تنظیمات حمل و نقل ووکامرس، کلاس خاصی رو تعریف کردید یعنی روش خاصی برای ارسال مرسوله میتوانید در این بخش آن را انتخاب کنید.
۱۳- توضیحات: در این بخش میتوانید یک نام و توضحات برای این متغیر تعریف کنید.

توجه: برای دو رنگ بعدی هم تغییرات رو لحاظ میکنید و تنظیم کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک میکنید تا ذخیره شود.

بعد از اینکه این تغییرات رو انجام دادید و محصول رو منتشر کردید وارد صفحه محصول در سایت شوید. اگر توجه کنید که بخش انتخاب رنگ مشخص شده و بخش انتخاب رنگ محصول در ووکامرس برای این محصول فعال شده است بعد از اینکه رنگ مورد نظر رو انتخاب کردید، قیمت محصول با رنگ انتخابی نمایان می شود.

ویژگی محصولات در ووکامرس
ویژگی محصولات در ووکامرس

نتیجه گیری

به اینصورت می‌توانید امکان تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس را برای مشتریان خود فراهم کنید. ما در این آموزش به صورت پیش‌فرض این گزینه‌ها را ایجاد کردیم که فقط به شما نمایش دهیم. شما می‌توانید با دقت و حوصله کافی گزینه‌های انتخابی خود را ایجاد کنید.

برای مشخص کردن انواع مختلف یک محصول در ووکامرس به راحتی می‌توانید با تعریف ویژگی‌ها و افزودن آن در بخش اطلاعات محصول دست مشتریان را باز بگذارید. اینکه مشتری بتواند دقیقا آنچه می‌خواهد را بخرد بسیار مطلوب و مورد قبول است.

برای هر کسب و کار اینترنتی اگر امکانات زیادی را در اختیار مشتری قرار دهیم، مطمئن باشید او جذب فروشگاه اینترنتی خواهد شد. یکی از این گزینه‌ها تنوع در انتخاب محصول در ووکامرس است. در موردش حتما فکر کنید! به شما تصمین می‌دهیم جوابگو خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

مفاهیم پایه بورس

اصطلاحات مهم در بورس را میدانید؟

در مقالات گذشته در مورد مفهوم بورس صحبت کردیم .در این مقاله میخواهیم در مورد اصطلاحات رایج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *